Zpráva o činnosti za rok 2009

Na konci února 2009 se již tradičně konal masopustní průvod masek. Stejně jako i jiné roky nás během průvodu doprovázela kapela Oderanka. Když jsme obešli všechny domy ve vesnici, odebrali jsme se domů nabrat síly na večerní zábavu. Ta proběhla opět ve velmi dobré náladě a o půlnoci jsme pochovali naši basu.

MDŽ

K významnému dni Mezinárodnímu dni žen, si naše mladé hasičky stejně jako i v loňském roce připravili pro místní ženy vystoupení v místní škole v Jančí. Vzhledem k úspěchu z loňského roku se už všichni těšili na další vystoupení. Do programu opět zapojili i místní děti, což je pro jejich maminky hezký dárek, který mnohé z nich dojímá až k slzám.

16.5.2009 se konalo obvodové kolo okrskové soutěže, které jsme v tomto roce organizovali u nás v Jančí. Za SDH Jančí soutěžilo nejen družstvo mužů, ale také družstvo žen. V květnu jsme se ještě zúčastnili soutěže o pohár starosty obce a starosty okrsku Březová, která se konala v Lesních Albrechticích.

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

U příležitosti připomenutí si osvobození naší obce, jsme uspořádali lampiónový průvod naší obcí. Děti se svými rodiči se sešli u svatého kříže a se zapálenými lampióny se vydali naší vesnicí až na hřiště. Tam si starosta našeho sboru připravil krátký proslov o tom, jak tenkrát u konce druhé světové války probíhalo osvobozování naší vesnice a kteří občané Jančí se na tom především podíleli. Jako vzpomínku na tyto občany jsme uctili symbolickou minutou ticha. Následně se zapálil připravený oheň a pokračovala volná zábava.

HUMANITÁRNÍ SBÍRKA PRO OBEC KUNÍN

V letošním roce postihly naší republiku opět ničivé záplavy, které mnoha lidem vzaly někdy i celé jejich domovy. Pro podporu a pomoc těmto lidem se náš starosta sboru hasičů, pan Jan Černohorský, rozhodnul uskutečnit humanitární sbírku na pomoc občanům obce Kunína postiženým záplavami. Humanitární sbírka se uskutečnila pod záštitou SDH Jančí.

Občané nejen Jančí, ale i okolních vesnic Leskovce a Lesních Albrechtic se velice ochotně zapojili do této velmi prospěšné akce. Takže ve dnech 29. A 30. Června lidé přinášeli na určené místo hygienické pomůcky, čistící prostředky, rukavice, gumáky, metly, balenou vodu, oblečení, ložní prádlo, ručníky, hadry, utěrky, a další potřebné věci.

Dne 1.7.2009 se vše odvezlo do Kunína. Sbírku převzal starosta obce Kunína, pan Miroslav Vlček, který všem lidem, kteří se této sbírky účastnili, jménem všech postižených lidí poděkoval.

Dne 5.2.2010 proběhla výroční valná hromada našeho sboru za rok 2009.

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Mrzne-li na svatého Vitala, mrzne ještě 40 dní.

Svátek má Vlastislav

Zítra má svátek Robert