Zpráva o činnosti za rok 2008

V sobotu 2.února 2008 se již tradičně konal masopustní průvod masek obcí. Kdo měl chuť a náladu se dobře pobavit, oblékl se do masky a vyrazil na průvod. Během průvodu, kdy se masky zastavily u každého domu, jim k veselému poskakování a tanci hrála skupina Oderanka.

Večer se občané naší vesnice sešli na zábavě v místní škole. Před půlnocí se sálem vydal smuteční průvod s basou a celým procesím, které tvořili hasiči nesoucí basu, plačky, farář a jeho dva pomocníci. Stejně jako každý rok jsme si vyslechli hříchy našich spoluobčanů a velice dobře se pobavili. Na konec jsme basu pochovali a zábava pokračovala až do ranních hodin.

MDŽ

K významnému dni Mezinárodnímu dni žen, si naše mladé hasičky společně se sportovci připravili pro místní ženy krásný kulturní zážitek. V místní škole uspořádali společenskou akci, na kterou pozvali ženy, maminky, babičky a tetičky, aby přišly oslavit svůj svátek. Při této příležitosti si připravily pásmo scének, básniček, písniček a pohádek. Na úvod si s ženami připil skleničkou vína pan Jan Vícha, který ženám popřál hodně štěstí a zdraví. Do programu zapojili i místní děti, které se toho účastnily moc rády, a velice se jim to povedlo. Za přispění obce Březová připravili organizátoři pro ženy malé pohoštění a kytičku. Za tento finanční dar obci Březová velice děkujeme. Akce to byla moc hezká a všem ženám se moc líbila, o čemž svědčil bouřlivý potlesk během všech vystoupení.

NÁMĚTOVÉ CVIČENÍ

V červnu proběhlo pravidelné námětové cvičení celého okrsku Březová. Tentokrát se konalo v Jančí. Na točně autobusu byl nástup všech jednotek okrsku Březová, kde velitel okrsku pan Gebauer, vysvětlil postup zákroku. Následně se jednotky rozjeli na dané místo u rybníka v Jančí, kde probíhal zákrok hašení kravína.

V roce 2008 jsme se zúčastnili těchto soutěží:

V květnu, a to 24.5., jsme se zúčastnili obvodového kola v Jelenicích, kde naše mužstva žen i mužů vybojovala krásné 2.místo.

6.července jsme se zúčastnili soutěže o pohár starosty obce Březová, kde jsme se umístili na 12.místě.

OSLAVY 120 LET OD ZALOŽENÍ SDH JANČÍ

V letošním roce náš sbor oslavil 120 výročí od svého založení. Oslavám předcházely náročné přípravy, aby vše bylo zajištěno správně. V den oslav proběhla slavnostní schůze za účasti pozvaných hostů z okresu a z ostatních SDH. Poté následoval oběd a odpoledne se konalo zábavné odpoledne na hřišti s programem pro občany. Hasiči z Vítkova si připravili ukázku zásahu k hořícímu autu, členové našeho sboru si připravili ukázku požárního útoku, ukázku své práce předvedli kynologové se svými psy a vystoupily i oldies mažoretky z Kajlovce. K poslechu hrál dechový sbor a večer se konala diskotéka.

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.