Oznámení o přerušení dodávky pitné vody 3.5.2018 v Březové a Lesních Albrechticích

závada na zdroji podzemní vody v Jelenici

Z důvodu závady na zdroji podzemní vody v Jelenici oznamujeme

přerušení dodávky pitné vody

na vodovodu v Březové a v Lesních Albrechticích

od čtvrtku 3.5.2018 od 22:00 hodin do pátku 4.5.2018 do 5:00 hodin.

Naším cílem je dopravit pomocí čerpadel co nejvíce vody z úpravny vody v Lesních Albrechticích do věžového vodojemu v Březové tak, aby bylo zajištěno dostatek pitné vody pro zásobování Březové a Lesních Albrechtic.

Čerpadla i veškerá další technnologie vrtů i úpravny vody jsou v pořádku. Při pravidelné podvečerní kontrole na úpravně vody v Lesních Albrechticích však bylo zjištěno, že od poslední kontroly v 15:00 hodin se stala podzemní voda z vodního zdroje u Jelenic, ze kterého odebíráme 75 % denního objemu vody pro spotřebu v Březové a v Lesních Albrechticích, nevhodnou pro úpravu na pitnou vodu.

Proto jsme byli nuceni okamžitě přestat odebírat a upravovat tuto podzemní surovou vodu z vrtu Jelenice, za pomocí zaměstnanců obce a hasičů z Březové vyčistit a dezinfikovat jímku na vyrobenou pitnou vodu, ze které je čerpána do spotřebiště a věžového vodojemu do Březové. Po uvedených pracích byla obnovena výroba pitné vody, avšak pouze z vrtu Lesní Albrechtice, který má nedostatečnou vydatnost, a to zhruba 25 % potřebného denního množství pro obě vesnice.

Proto s okamžitou platností vydávám zákaz napouštění bazénů a zalévání zahrad vodou z obecního vodovodu.

Zároveň žádám všechny obyvatele Březové a Lesních Albrechtic, aby co nejvíce šetřili s pitnou vodou a spotřebovávali jí co nejméně.

O dalším postupu Vás budeme informovat prostřednictvím obecního rozhlasu, webu obce a facebookového profilu.

Omlouváme se za případné nepříjemnosti a komplikace a děkujeme za trpělivost, maximální disciplinovanost a pochopení.

Situace s podzemní vodou je dlouhodobě vážná. Navíc horké počasí a nedostatek srážek situaci vůbec nepomáhá. Snad hladina podzemní vody ve vrtu v Jelenici neklesla tak, aby se tento vodní zdroj nedal vůbec použít. Držte nám, prosím, všem palce. Děkuji.

Pavel Schneider, starosta obce

Vytvořeno: 3. 5. 2018